neděle 9. června 2013

Anonymous zveřejnili sadu dokumentů o odposlechu NSA

Známá skupina Anonymous zveřejnila celkem 13 utajených dokumentů NSA z roku 2008. S velkou pravděpodobností slouží i jako podklady pro články novin Guardian, který jako první informoval z interních zdrojů NSA o rozsahu sledování telefonní sítě a internetových společností. Způsob zpracování telefonních metadat v rámci tzv. Global Access Operations (GAO) byly zveřejněny odkazem na PDF prezentaci.

Z materiálů NSA o sledovacím programu PRISM spuštěném v roce 2007 a nyní publikovaných na webech vybíráme dvě věci. Za prvé, rozsah webů a služeb, které tento program odposlouchává ze světových sítí.

S tím samozřejmě souvisí eskalace nákladů na sledování a vyhodnocování těchto nelegálních a z velké části i zcela neužitečných informací. Platí to pochopitelně daňoví poplatníci USA, ale tato data jsou sdílena s mnohými špionážními službami jiných států, např. Německa a Velké Británie. Každá vláda chce vědět, co proti ní občané mají za výhrady a co chystají provozovat za veřejné akce. Je zajímavé, jak aktivisté málo využívají systémů pro sociální práci a otevřenou demokracii jako Tiki Wiki, na níž běží například tento sever.

Program PRISM krmí minimálně jednu ze sedmi stálých bezpečnostních zpráv, které dodávají Obamově administrativě bezpečnostní agentury. Klíčové články zveřejnil právě list Washington Post a Guardian. Oba listy využily jak interních informací z prostředí NSA, tak i materiálů zveřejněných skupinou Anonymous.

Zveřejněné dokumenty naleznete ZDE = http://thedocs.hostzi.com/

Žádné komentáře:

Okomentovat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!