sobota 6. dubna 2013

Anonymous - Operation Truth Force April 6 2013 - #OpTruthForce

Článek převzat z českého Facebooku Anonymous Czech Republic (link zde)

Jedna z těch zajímavějších globálních operací. Ano, spamování v režii anonymous už tu bylo, ale někdy jednou prostě nestačí. (Btw, nekamenujte mne tentokrát za ten překlad, určite tam jsou jisté nepřesnosti a je to schválně přeložené trochu volněji ;) Zdravíme občany světa (ale dnes se obracíme hlavně na uživatele Facebooku).
V posledních letech jste si mohli všimnout rostoucího vlivu vlád a korporací, který se nejednou projevil omezením svobody slova.
A během posledních několika měsíců byla většina z Vás buď svědky či přímo obětmi mazání či blokace facebookových účtů obzvláště těch uživatelů, kteří se odvážili zesměšnovat, napodobovat, satirizovat či otevřeně kritizovat účastníky vysoké politiky či vedení společností, které s ní mají co dočinění. Otevřené stížnosti nebyly vyslyšeny, takže je na místě projevit nesouhlas trochu důraznějším způsobem.Anonymous by se měli znovu postavit za svobodu slova, žádná vláda, žádná společnost, ani Facebook nemají právo na ni plivat.
#OpTruthForce začala 6. dubna v jednu hodinu v noci (greenwichského času).

A co je třeba udělat pro to, aby měla operace úspěch?

Stačí (pokud možno z falešných účtů) zahlcovat facebook necenzurovaným materiálem. Kreativitě se meze nekladou ;)
V ideálním případě bude toto spamování trvat přibližně 24 hodin. Budeme zaplavovat jejich systém, mohou zastavit jedince, ale nikdy ne všechny z nás.

Proč 6. duben? Těch důvodů je vícero : 6. dubna roku 1919 Gandhí vyzval indický lid ke stávce a jeho žádost byla vyslyšena (jeho hnutí "Pravá síla" se vyjadřovalo pomocí nenásilné občanské neposlušnosti). Dalším významným 6.dubnem se stal ten v roce 1930 : Gandhi spolu s tisíci následníků se vzepřeli zákonu o soli ( což byl jeden z přehnaně přísných britských zákonů), a toto přerostlo v další velké projevy občanské nespokojenosti, které prý vedly k uvěznění 60 000 Indů. včetně samotného Gandhího.
Co se týče moderní historie, 6 duben byl názvem protestního občanského hnutí V Egyptě a zároveň i datem, během kterého občané důrazně vyjádřili nesouhlas s vládní politikou.

Takže 6. dubna dají Anonymous znovu najevo, že je s nimi stále nutno počítat. Tato operace je zároveň návratem ke kořenům, protože za všemi těmi ušlechtilými a morálními motivy stojí prosté : FOR TEH LULZ.

We are Anonymous.
We are Legion.
We do not forgive.
We do not forget.
Facebook, Expect us.

Žádné komentáře:

Okomentovat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!