středa 6. března 2013

Anonymous varují: Vaše peníze v bankách jsou v nebezpečí

Nesnažíme se nikoho strašit, pouze preventivně varujeme. Krom toho, kdo jiný než právě vy by měl mít přístup k vašim penězům a kontrolu nad nimi? DDoS pochopitelně nepředstavuje pro vaše účty žádné riziko, způsobuje pouze výpadek služby. Jste si ale jisti, že to zůstane pouze u DDoSu? Věříte bankám, které nedokáží svůj internetový provoz zabezpečit ani proti nejprimitivnějším útokům?

Minulé varování zde: http://anoncz.blogspot.cz/2013/03/neverte-bankam-vyberte-sve-uspory.html


Citace: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/66563-vime-prvni-vase-penize-v-bankach-jsou-v-nebezpeci-anonymous-varuje-pred-jeste-silnejsimi-utoky/

Dnešním dnem pokračují již třetím dnem útoky na český internet. Zatímco v pondělí byly napadeny zpravodajské weby, v úterý to odnesl vyhledávač Seznam a dnes banky. Vždy se jednalo o tzv. útok DDoS, kdy útočníci přetížili weby a tím zkolabovaly.

Teď Anonymous zveřejnilo varování. "Vzhledem k rizikům, která představuje mizerně zabezpečený bankovní sektor v ČR, doporučujeme všem příznivcům (i odpůrcům) neprodleně VYBRAT VEŠKERÉ FINANČNÍ PROSTŘEDKY ZE VŠECH VAŠICH BANKOVNÍCH ÚČTŮ," napsali na sociální síti.

Podle informací, které mají údajně k dispozici, byl dnešek pouze testema varováním pro občany, "kteří si ve své naivitě uložili do bankovních institutů své finance".

Útoky na bankovní sektor se mají stupňovat. Anonymous v ČR tak cítí povinnost občany informovat, že jejich úspory jsou v ohrožení. "Peníze v bance nejsou v bezpečí, vyberte si je rychle zpět," stojí v jejich prohlášení.

Nejedná se prý o planý poplach nebo výhružku. Riziko je prý více než reálné. Čeští Anonymous se ale od těchto akcí distancují, jelikož si uvědomují, že to může být použito jako argument pro omezení svobody na internetu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!