neděle 31. března 2013

Anonymous přitvrdili, ke svým penězům v bankách se Češi nedostanou


Anonymous z několika zemí se spojili a chystají velkou operaci. Nedávno jen přetížili servery a na nějaký čas vyřadili z provozu webové stránky bank a jejich internetové bankovnictví tak zkolabovalo, tentokrát však má jít o skutečné hackerské útoky.

Před týdnem prosáklo, že se Anonymous snaží zorganizovat mezinárodní operaci. Společným cílem mají být znovu weby bank. „Jde o sérii kybernetických útoků na webové stránky finančních institucí. Cíl si vybereme sami, přidá se to do nějakého seznamu. Při útoku spolupracujeme. To znamená, že my budeme útočit například na Maďary a oni na nás,“ psali na IRC síti AnonOps. „Vybere se cíl. Pokud se najde zranitelnost, využije se.“ A pokud ne, dojde opakovaně na DDoS.

Anonymous ze střední a východní Evropy se chtějí spojit a zaútočit na finanční instituce. Chtějí infiltrovat weby, získat citlivá data a následně je analyzovat a použít. Plánují realizovat nejen další DDoS útoky, ale i deface stránek, jako to předvedli nedávno hackeři ze skupiny Czechurity na webu unicreditbank.cz. Vystavili tam zprávu s nadpisem „Unicreditgang“ a doprovodným textem: „Vítejte na nových stránkách. S lítostí musíme oznámit, že se nám veškeré vaše peníze někam ztratily.“

Hacktivistické hnutí Anonymous má v České republice přes čtyřicet tisíc příznivců, kteří jsou připraveni účastnit se dalších DDoS útoků. Na skutečné hackerské kousky ale valná většina z nich nemá znalosti. Proto spoléhají na pomoc hackerů z dalších zemí. „Potřebujeme lidi, kteří dokáží udělat deface stránky a zanechají konkrétní odkaz,“ vyzývali na chatu AnonOps.

Takový odkaz nechali například vloni na webu ODS.Po celém světě mají Anonymous miliony příznivců a není důvod pochybovat, že jsou schopni svoje hrozby realizovat. České pobočky bank by tak čelily útoku, který nemá obdoby. Internetové bankovnictví by se tak nemuselo zhroutit jen na hodiny, ale na dny.

Anonymous také nedávno varovali českou veřejnost, že peníze v bankách nejsou v bezpečí. „Útoky na bankovní sektor se s velkou pravděpodobností budou stupňovat, cítíme tedy povinnost informovat o bezpečnostním riziku, které pro vaše úspory představuje jejich přítomnost na bankovních účtech. Peníze v bance nejsou v bezpečí, vyberte si je rychle zpět.“

Podle Anonymous právě banky nesou výrazný podíl na ekonomické krizi, kterou svým arogantním přístupem i nadále prohlubují.

Shodou okolností právě na 7. dubna je na Václavské náměstí v Praze svoláván velký celonárodní protest, který má svrhnout vládu, zbavit Českou republiku zkorumpovaných partajníků a nasměrovat zemi k přímé demokracii. Hnutí a občanské iniciativy vypadají odhodlaně, některé skupiny hlásí, že jsou připraveny uchýlit se v nouzi k nátlakovým akcím podobného charakteru.

Žádné komentáře:

Okomentovat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!