úterý 31. ledna 2012

Zpráva světovým vůdcůmZASTAVTE válku proti Íránu.
ZASTAVTE ekonomické šoky.
STOP zákonům jako jsou S.O.P.A / A.C.T.A. ...
STOP cenzuře
SVOBODNÁ data
SVOBODNÉ vědění!

ŠIŘTE TOTO POSELSTVÍ
OČEKÁVEJTE NÁS!

pondělí 30. ledna 2012

Vzkaz těm druhým ...

Tohle je zpráva pro všechny, kteří zneužívají jméno Anonymous pro osobní prospěch. My jsme Anonymous! Vždycky jsme bojovali a budeme bojovat proti projevům nenávisti, ať již sociální, rasové, náboženské či národnostní!

Vy nejste Anonymous! Vy jste naše cíle!

Přestaňte!

neděle 29. ledna 2012

Oficiální český překlad ACTA

Na fóru Webdeal.cz jsou krásně chronologicky uspořádány útoky Anonymous

Na podnikatelském fóru Webdeal je diskuze o Anonymous, kde mají moc pěkně udělanou "časovou přímku" a na ní vypsány všechny důležité události a útoky tak, jak šli za sebou. Rovněž tam k tomuto tématu probíhá diskuze.


19.01.2012
// EDIT (22:17) - tak samozřejmě kromě samotného Megaupload jsou zablokované i ostatní jejich služby - Megavideo.com atd.
// EDIT (22:20) - Anonymous jako odvetu za Megaupload odstavili web amerického ministerstva spravedlnosti (http://justice.gov). Začíná kyberválka ...
// EDIT (22:31) - Zabaven byl majetek v hodnotě asi 50 milionů dolarů. Jen zakladatel Kim Dotcom měl sbírku sedmi vozů značek Mercedes-Benz (E63, ML63, ML63, CL65, G55), Toyota Vellfire a Mini Cooper S Coupe.
// EDIT (22:45) - Odstaveno bylo 18 domén spojených s Megauploadem: Megastuff.co, Megaworld.com, Megaclicks.co, Megastuff.info, Megaclicks.org, Megaworld.mobi, Megastuff.org, Megaclick.us, Mageclick.com, HDmegaporn.com, Megavkdeo.com, Megaupload.com, Megaupload.org, Megarotic.com, Megaclick.com, Megavideo.com, Megavideoclips.com a Megaporn.com.
// EDIT (23:01) - Zabaveny byly dataservery ve Washingtonu, Kanadě a Nizozemsku.
// EDIT (23:04) - AnonOps na Twitteru potvrdili útok a zrušení webu universalmusic.com (vyvolali poslední spor s Megauploadem).
// EDIT (23:18) - Anonymous na Twitteru potvrdili odstavení webu riaa.org patřící americké organizaci RIAA zastupující hudební průmysl a chránící autorská práva (jako naše OSA).
// EDIT (23:25) - další web dole ... MPAA

To byla jen malá ukázka. Celou časovou osu a diskuzi k ní si můžete prohlédnout na zde = http://webdeal.cz/volna-diskuze/megaupload-byl-pred-chvili-zastaven-prikaz-fbi-t1705.html

ACT against ACTA Brno!

Obyvatelé Brna se chtějí opět sejít a protestovat proti zákonu ACTA, který byl potají přijat (nejen) vládou České republiky. Pokud se chcete přidat, přijďte na Náměstí svobody do Brna. Protest bude probíhat 4. února celý den, od 9:00 do 16:00. Pokud nechcete protestovat celý den, příjďte na 13:00!

Budeme rádi, pokud se k nám přidáte! V jednotě je síla!

Svou účast můžete potvrdit na Facebooku - ZDE V TÉTO UDÁLOSTI

Výzva k bojkotu

Pokud nejste spokojeni se současnou situací, je tu možnost, jak ji můžeme společně vyřešit! Nebude to jednoduché, ale pokud se spojíme, máme 100% šanci!

Nekupujte hudbu!
Nekupujte knihy!
Nekupujte filmy!
Nechoďte do kina!

Uvědomte si, že vydavatelské společnosti nás k životu potřebují, MY JE NEPOTŘEBUJEME!

Protestní happening proti smlouvě ACTA

Zdravíme všechny odpůrce ACTA!

Ve Čtvrtek 2.února ve 13 hodin se koná protestní happening proti smlouvě ACTA. Akce se uskuteční v Praze - Klárov (stanice metra Malostranská) a budeme rádi, pokud se k nám připojíte a pokud nás bude co nejvíce!

Celou akci zaštiťuje Česká pirátská strana a akce je předem ohlášena, takže se nemusíte bát policie, vodních děl a slzného plynu.

Pokud se akce účastníte, prosím potvrďte se na Facebooku - ZDE ať víme, kolik lidí nás příjde podpořit.

Více informací o akci si můžete přečít na oficiálním webu České pirátské strany - ZDE

Polští poslanci nosili masky Anonymous, na protest proti podpisu dohody ACTA

(zdroj: http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/23131-polsti-poslanci-nosili-masky-anonymous-na-protest-proti-podpisu-dohody-acta)

Největší protesty proti podpisu kontroverzního dokumentu se odehrávají v sousedním Polsku. Poslanci třetí nejsilnější strany Hnutí Palikota neváhali dokonce přijít na jednání dolní komory parlamentu s maskami Guy Fawkese, symbolem hnutí Anonymous.

Včera byla v Tokiu zástupci 22 států Evropské unie včetně České republiky podepsána dohoda ACTA, která je zaměřena proti obchodu s padělky, ale podle většiny kritiků z řad odborné veřejnosti je navrhnuta tak, že omezuje spíše práva uživatelů a likviduje svobodný internet.

Lidé se proti podpisům svých zákonodárců bouří na sociálních sítích. Asi nejvíce to je vidět v sousedním Polsku, kde proti smlouvě již několikátým dnem demonstrují tisíce lidí, kteří neváhali ve městech Poznaň a Lublin vyjít do ulic i poté, co se jejich zástupci k dohodě připojili.

Fakta o ACTA

Co všechno se může stát, pokud bude uplatněno vše, co ACTA umožňuje?
 1. ISP budou nadále a ještě více identifikovat a sledovat uživatele
 2. ACTA v řadě případů staví ladící programy mimo zákon
 3. ACTA staví obcházení DRM mimo zákon, ať už ho využijete či poskytnete jako program či službu 
 4. Kopie DVD pro osobní potřebu může být trestným činem 
 5. Půjčíte-li čtečku s knihou omezenou DRM někomu dalšímu, porušíte zákon 
 6. Porušení autorského zákona jste povinní hlásit 
 7. Na hranicích vám mohou prohlédnout telefon, tablet, e-čtečku i přehrávač 
 8. DVD přehrávač ignorující nastavení regionu je nelegální 
 9. Převést e-knihu omezenou DRM z jedné čtečky do jiné je nelegální 
 10. ISP hostující "nelegální" obsah je plně zodpovědný 
 11. Celní orgány musí prohledávat obsah zasílané elektroniky 
 12. Na hranicích vám mohou zabavit mobil, e-čtečku, tablet, ... 
 13. Software na vytvoření kopie DVD je (opět) nelegální 
 14. Nestanete-li se udavačem, budete porušovat zákon

Oběžník Anonymous

Oběžník pro Anony: Pokud chcete skutečně přiložit ruku k dílu. Pokud chcete něco dělat. Tak u počítače už toho moc neuděláte! Vytiskněte letáky, plakáty a prospekty! Vyvěšujte, lepte a rozdávejte. Seznamte lidi s ACTA. Ukažte lidu smlouvu, kterou vláda před náma do poslední chvíle tajila! Týká se to nás všech a bez vyjímky! Lidé jsou masírování masmédii a stádo ovcí jim to sežere. Ukažte jim Pravdu!

Zde stahujte informační leták a šiřte jej!!! - http://www.uloz.to/12926642/informacni-letak-acta-doc

Anonymous press release - 29. leden 2012

Chtěli bychom uvést na pravou míru informace, které o nás zveřejnila TV Nova ve svém vysílání. Reportáž byla lživá a informace v ní zkreslené!

AnonymousCZ - Operace Free Palestine

Anonymous nebudou jen nečině přihlížet, jak jsou obyvatelům Palestiny upírána jejich základní práva. Právo na život, právo na bezpečí, právo na vzdělání, právo na sebeurčení, právo na lékařskou péči atd.

Všichni společně stojíme v tomto boji! Všichni spolu můžeme vyhrát a porazit útlak, který již po desítky let doprovází nelítostnou okupaci! Vy všichni jste Anonymous! Jsme na vaší straně!

Occupy main square: Češi protestují proti ACTA

(zdroj: http://www.zive.cz/bleskovky/occupy-main-square-cesi-protestuji-proti-acta/sc-4-a-162137/default.aspx)

Na náměstí některých českých měst dnes dorazili lidé v maskách Anonymous a s protestními plakáty. Konala se totiž akce Occupy main square proti smlouvě ACTA.

Odpůrci ACTA, amerických kontroverzních zákonů SOPA a PIPA a zastánci co možná nejsvobodnějšího internetu skutečně vyrazili do českých ulic. Nebyly to sice davy, které by zaplňovaly veřejné plochy, o to více to ale bylo symbolické a anonymní.


Více se můžete dočíst PŘÍMO ZDE

Poselstvi Anonymous

My jsme Anonymous!
Žádáme Vás, připojte se k nám a bojujte! Vyjděme do ulic, za naši svobodu! Přišel čas si vzít naši svobodu zpět!

Anonymous CZ/SK Výzva občanům

Výzva občanům české a slovenské republiky. Již toho bylo dost!
Šiřte tuto zprávu! Zastavte politiky, dřív než bude pozdě. Je to ve v našich rukou!


Pirátská strana odsuzuje razii proti Megauploadu

Česká Pirátská strana ostře odsoudila razii, kterou uskutečnili americké federální úřady (FBI) proti share serveru Megaupload.com.

Policie v řadě zemí světa dnes na rozkaz americké FBI provedla razii proti hostingovému serveru Megaupload. Vlastník Megauploadu, Kim "Dotcom" Schmitz, a jeho tři společníci byli zatčeni. Česká pirátská strana odsuzuje tento postup.
„O Megauploadu bylo dobře známo, že postupuje v souladu se zákonem,“ říká Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. Přesto byl trnem v oku zájmům amerického nahrávacího průmyslu.
Služba byla provozována z Nového Zélandu, Nizozemska a dalších zemí. Proto je zásah ještě problematičtější. Někdo by mohl vysvětlit nahrávacímu průmyslu a novozélandské justici, že zákony Spojených států amerických neplatí ve zbytku světa.


Více si můžete přečíst na oficiálním webu ČPS - PŘÍMO TADYsobota 28. ledna 2012

Deklarace nezávislosti kyberprostoru

(překlad: Anonymous Czech republic)

Vlády průmyslového světa, vy strhaní obři z masa a oceli, přicházím z Kyberprostoru, nového domova mysli. Ve jménu budoucnosti žádám vás, kteří jste minuli, abyste nás nechali na pokoji. Nejste mezi námi vítáni. Nemáte svrchovanost nad místy, kde se scházíme.

Nemáme volenou vládu, ani ji nejspíš mít nebudeme, takže vás neoslovuji s větší autoritou, než se kterou vždy mluvívá svoboda sama. Prohlašuji za přirozené, že globální společenský prostor, který jsme vytvořili, nemá nic společného s tyranidou, do které se nás snažíte uvalit. Na panování nad námi nemáte ani morální právo, ani donucovací prostředky, kterých by mělo smysl se bát.

Vlády odvozují svoji oprávněnou moc ze souhlasu ovládaných. O ten náš jste ani nepožádaly, ani jste ho neobdržely. Nepozvali jsme vás. Neznáte nás, ani náš svět. Kyberprostor neleží uvnitř vašich hranic. Nemyslete si, že ho můžete postavit, jako by to byl veřejný stavební projekt. Nemůžete. Projevuje se v něm přirozenost a roste sám díky našemu společnému jednání.

Naší skvělé a sbližující konverzace jste se ani neúčastnili, ani jste nevytvořili bohatství našich tržištích. Neznáte naši kulturu, naši etiku nebo nepsaná pravidla, která naší společnosti už teď přinášejí pevnější řád, než jaký by vaše tresty vůbec mohly zajistit.

Tvrdíte, že jsou u nás problémy, které potřebujete vyřešit. Využíváte svého tvrzení k ospravedlnění invaze do naší zóny. Řada z těchto problémů vůbec neexistuje. Skutečné konflikty, v nichž se páchají křivdy, poznáme a zaměřujeme na ně své prostředky. Ustavujeme svou vlastní Společenskou smlouvu. A tato vláda vznikne podle podmínek našeho světa, ne vašeho. Náš svět je jiný.

Kyberprostor sestává jen z transakcí, vztahů a myšlenek, které svým uspořádáním připomínají stojatou vlnu na síti naší komunikace. Náš svět, který je zároveň všude i nikde, určitě není tam, kde žijí naše těla.
Vytváříme svět, do něhož smí vstoupit každý bez ohledu na přednosti či předsudky založené na rase, hospodářské síle, vojenské moci nebo místě původu.

Vytváříme svět, kde může každý vyjadřovat svou víru, kde chce. Bez ohledu na to, jak je výstřední, se nemusí bát, že bude umlčován nebo tlačen většinou k souhlasu.

Vaše právní pojmy pro majetek, vyjadřování, identitu, hnutí a souvislosti se na nás nevztahují. Jsou založeny na hmotě. Tady žádná hmota není.

Naše identity nemají těla, takže, narozdíl od vás, nemůžeme dosahovat pořádku prostřednictvím fyzického donucení. Věříme, že naše vláda povstane z etiky, osvíceného přístupu a obecného blaha. Naše identity se mohou rozšířit do mnoha vašich právních systémů. Jediné právo, které respektují všechny naše kultury, je Zlaté pravidlo. Věříme, že jsme schopni na jeho základě vytvořit jednotlivá řešení. V žádném případě ale nemůžeme přijmout řešení, které se nám snažíte vnutit.

Dnes jste ve Spojených Státech vytvořili právo, „Zákon o reformě telekomunikací“, který zavrhl vaši vlastní Ústavu a zneuctil sny Jeffersona, Washingtona, Milla, Madisona, DeToqueville a Brandeise. Tyto sny se nyní musí opět zrodit v nás.

Obáváte se vlastních dětí, protože se cítí doma ve světe, kde vy budete navždy pouze přistěhovalci. Jelikož z nich máte strach, pověřujete vaše byrokracie zodpovědností rodičů, kterou sami zbaběle nést odmítáte. V našem světě jsou všechny pocity a projevy lidskosti, od ponižujících po andělské, bezproblémovou součástí celku, jsou částečkami globální komunikace. Nemůžeme oddělovat vzduch, který nás dusí, od vzduchu, ve kterém létají orli.

V Číně, Německu, Francii, Rusku, Singapuru, Itálii a ve Spojených státech se snažíte odrazit virus přenášející svobodu tím, že stavíte strážné věže na hranicích Kyberprostoru. Ty snad nákazu na krátký čas zdrží, ale nebudou fungovat ve světě, přes který se brzy převalí vlna médií nesoucích jedničky a nuly.
Váš čím dál tím zastaralejší informační průmysl se chce zvěčnit tím, že v Americe a všude jinde navrhuje zákony, které si nárokují vlastnictví samotného jazyka na celém světě. Tyto zákony by prohlásily myšlenku za další průmyslový výrobek, která vznešeností nepřesahuje surové železo. V našem světe lze cokoliv, co lidská mysl vytvoří, neomezeně šířit a kopírovat bez jakýchkoliv nákladů. Globální sdílení myšlenek už k tomu nevyžaduje vaše továrny.

Tato nepřátelská a kolonialistická opatření nás uvrhla do stejného postavení, jako měli předchozí milovníci svobody a sebeurčení, kteří museli odmítnout nadvládu vzdálené a neinformované moci. Musíme vyhlásit nedotknutelnost našeho virtuálního já vaší svrchovaností, ačkoliv setrváme na svolení s vaší vládou nad našimi těly. Rozprchneme se po planetě, aby nikdo neuvěznil naše myšlenky.

Vytvoříme civilizaci Mysli v Kyberprostoru. Nechť je lidštější a spravedlivější než světy, které dosud vyrobila vaše vláda.

Davos, Švýcarsko 8. února 1996