sobota 8. září 2012

Maďarská policie zatkla 16letého šéfa skupiny hackerů hlásících se k Anonymous

Maďarská policie odhalila domácí skupinu hackerů, která se hlásí k celosvětovému hnutí Anonymus. V posledních měsících zaútočili na stránku ústavního soudu, krajně pravicových skupin a jiných organizací. Přestože spáchali trestné činy, zůstávají kvůli nízkému věku na svobodě.

Šéfem maďarské odnože celosvětové organizace Anonymous je šestnáctiletý mladík pocházející z města Dunaújváros. Další odhalení čtyři členové jsou rovněž teenageři.

Jak to bývá zvykem, členové hackerské skupiny se navzájem neznali. Mluvčí maďarské policie László Garamvölgyi maďarským médiím dnes oznámil, že u podezřelých provedli domovní prohlídky a zabavili počítačovou a mobilní komunikační techniku.

Údajně se přiznali, že zablokování různých portálů považovali za vynikající vtip. Jejich největším kouskem bylo vniknutí na stránku na serveru Ústavního soudu, kde dokonce změnili text maďarské ústavy.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/madarska-policie-zatkla-16leteho-sefa-skupiny-hackeru-hlasicich-se-k-anonymous--1108135

Žádné komentáře:

Okomentovat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!