neděle 10. června 2012

Anonymous a TrollSec zveřejnili část DB ze stránek radiokomunikace.cz

Dnes se na české hackerské scéně odehrálo další dějství: Anonymous a #TrollSec dnes na protest proti sněmovnímu tisku číslo 615, známějšímu pod názvem novela o elektronických komunikacích či "šmírovací zákon" zveřejnili část DB ze stránek radiokomunikace.cz


Vážení spoluobčané, my jsme Anonymous, 
jsme jako Vy, odlišuje nás jen myšlenka, která sjednocuje jedince z celého světa, myšlenka boje za lidská práva a svobodu, myšlenka hájící možnost vyjádřit svůj názor a žít svůj život bez přílišných omezení po svém. Již dlouho se snažíme bojovat proti zásahům mocných, bránit se jejich prohlubující se snaze kontrolovat některé aspekty našich životů. My lidé jsme přispůsobivá stvoření, většina z nás si zvykla, jen těžko si umíme představit, že bychom žili jinak. Každý den nám mainstreamová média předkládají , co je dobré a co ne, zprostředkovávají nám konkrétní názory a ne prostá fakta. Měřítkem spokojenosti a úspěchu v životě jsou nyní peníze a hmotné statky.Nevybrali jsme si to, naše životní hodnoty byly ovlivněny. Nadnárodní společnosti, vlády, zájmové skupiny, ti všichni posuzují svůj úspěch množstvím peněz, které jsou schopni vysát ze společnosti. Bez ohledu na práva občanů, jejich svobody a mnohdy i zdraví či životy jsou lidé, kteří se při jejich získávání a udržování ničeho neštítí. 
Operace "Green Rights" je soustředěna na boj proti bezohlednému přeměňování vyčerpatelných přírodních zdrojů na peníze. Máme odpovědnost k dalším generacím, nemůžeme jim předat jen pustou, jedy a radioaktivitou zdecimovanou planetu. Je naší povinností zabránit politikům a korporacím bezohledné plenění přírody, výsledkem je stejně jen jejich krátkodobý zisk a snaha ovládnout nás ostatní. Žádáme společnost, aby investovala prostředky do životnímu prostření šetrných technologií a obnovitelných zdrojů, odmítáme další nesmyslné ničení přírody a rozsáhlou těžbu nerostného bohatství. Spotřebováváme příliš mnoho, všeobecné plýtvání musí skončit.
Změny se neprojeví během dnů a bez naší aktivní účasti, pokud se spojíme a vytrváme, máme alespoň šanci. Toho jsou si mocní vědomi, pokud budeme natolik úspěšní, aby to mohlo ohrozit jejich pozici, budou hledat cesty jak nás zastavit. Přímou i nepřímou cestou ovlivňují naše životy, ale to jim není dost, stále přece lze získat více kontroly - díky mobilním telefonům. Mohou vědět, o čem spolu hovoříme, budou znát naše kontakty, budou vědět, kam chodíme a kdy... to vše o nás námi používané technologie prozradí. Je to však nutná dan za jejich používání? Ne! Nemusíme jim to dovolit. 
V českém parlamentu se bude 12.6.2012 projednávat upravená varianta sněmovního tisku 615, neboli tkz."Šmírovacího zákona", který nařizuje všem poskytovatelům veřejného připojení k Internetu a mobilním operátorům uchovávat provozní a lokalizační údaje po dobu šesti měsíců a následně je na požádání předat oprávněným orgánům, jimiž jsou Policie, ČNB a tajné služby. Souhlasíme s tím, že lidé, kteří byli námi zvoleni, aby reprezentovali náš názor a hájili naše zájmy podepíší zákon, který nám sebere další kousek svobody tím, že donutí naše operátory, aby plošně sledovali co, kdy a kde děláme?
Odkaz na přepis databáze naleznete ZDE = http://url.googluj.cz/439 

1 komentář:

 1. Ahoj,

  nejsem hacktivista, nejsem dokonce ani anonymní (jak snadno zjistíš), nicméně k myšlenkám hnutí se hlásím. Myslím, že po vlně, kterou na sebe hnutí upozornilo, se neustálým zveřejňováním různých databází a DDoSkama spíše ztrapňuje a jeho význam v po(d)vědomí společnosti klesá někam k úšlebkům a máchnutí rukou.

  Pokud můžeš, zkus to vyřídit "nám dalším" - ať se ptám, kde se ptám, je to více a více v myslích lidí. Myslím, že je na čase začít technické znalosti využívat ke sběru konkrétní evidence, konkrétních důkazů (použitelných u soudu, odcizené zveřejněné odposlechy jsou fajn, ale paradoxně díky úředně nepožehnanému zveřejnění jsou z řízení vyškrtnuty a NEJSOU uznány - lepší - ač se to zdá pitomé a je to absurdní - tedy nezveřejňovat). Spousta věcí se dá narafičit tak, aby se na ně přišlo oficiální cestou, spousta věcí se dá oznámit a ohlásit tak, že se tím úřady i přes svou zkorumpovanost musí zabývat. Pokud tohle celé hnutí přijme za své, má šanci na úspěch a nikdo už neuvěří televizním blábolům o terorismu Anonymous... Prostě to bude k smíchu a celou společnost budeme mít na své straně... Zveřejňováním osobních údajů pořád dokola se celé Myšlence uškodí.

  Díky, že (možná), předáš viral message dále..

  T.

  OdpovědětVymazat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!