neděle 1. dubna 2012

#TrollSec získala data více než 10 tisíc členů ODS

Již je to nějáký ten čas, kdy Skupina Anonymous napadla web ODS a (prý) odcizila osobní údaje členů. Tato databáze ale prý byla více než diskutabilní, protože ji dostali pouze určení novináři. Na dnešní den (19:00) měla skupina #TrollSec naplánovanou akci, nikdo však nevěděl, jakou. Když už si každý myslel, že si z nás trollové vystřelili, přišla zpráva o tom, že odcizili osobní údaje několika tisíc členů ODS (emaily, telefony, rodná čísla). Ihned po sdělení odkazu, na kterém si lze stáhnout, se onen stahovací server složil a jel rychlostí šneka. Dnes to už není prča, není to fikce, je to čirá realita. V databázi, leč je nepřehledná, se opravdu nachází veškeré osobní údaje. Neteyes.cz vám nebude sdělovat, kde se dá tato databáze stáhnout, věří, že pokud si ji někdo chcet stáhnout, najde si onen odkaz, tímto příspěvkem nijak nepodporuji tento čin.

TrollSec zanechali i vzkaz pro ODSáky, ten si můžete přečíst zde = http://pastebin.com/zphFQ011


5 komentářů:

 1. Vy jste ale mimo. Takže nejdřív ukradnu údaje a pak napíšu varovnej komentář o tom, jak je to nebezpečný? To je jako když někoho okradu a pak varuju před kapsáři. Nejsem fanouškem velkejch mediálních firem, ale už vůbec ne namistrovanejch "hackerů", co si hrajou na spasitele světa, přes svojí pravdu nic nevidí a jdou málem přes mrtvoly. Píšete "přemýšlej", ale myslíte tím "přijmi všechno co říkáme a moc nad tím nemysli. Je to asi stejný jako když Apple říká "think different" a myslí tím "be the same like others". Nejste žádný hrdinové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. LOL oni nejprve napsali upozorneni a jelikoz nebyli vysliseni tak se nabourali do DB a zverejnili ji do DB ... asi si to spatne pochopil

   Vymazat
 2. No a co? Na pořadí nezáleží, podstatný je, že to je stejný, jako demonstrace prostitutek proti potratům, zkrátka si protiřečí. A především, kde berou tu bohorovnost, že si myslí, že mají (morální) právo nabourat se do databáze s relativně soukromými informacemi o spoustě lidech a zveřejnit ji na internetu? I když mezi členy ODS jistě jsou lidi, kteří si něco takovýho víc než zaslouží, tak jednak je to pořád protiprávní a jednak (a to je hlavní) se to dotklo hromady ostatních, u kterých by se takovej zásah (v případě, že bych to vztáhnul na jednotlivé osoby a ne kolektivně na "odeesáky) nedal ospravedlnit ani morálně. Takže jde o klasickou ukázku principu kolektivní viny a ještě z pozice samozvaného soudce poroty i kata v jedné osobě. Nicméně to není příliš překvapivé, protože tohle dělají všichni "bojovníci za lepší zítřky", kteří jsou tak zaslepení svojí ideologií, že všechno, co je v opozici, je pro ně jenom zlo, co se musí vykořenit....stahování a zveřejňování databází o "nepříteli" je klasická ukázka tohohle myšlenkového postupu. Ono SKUTEČNĚ přemýšlet, zamyslet se nad problémy a řešit je konstrutivně je nad síly mnoha lidí, označit zlo a bojovat proti němu je mnohem pohodlnější, přímočařejší a víc "cool". Naštěstí pravděpodobně tahle skupina nemá ve skutečnosti větší moc než se občas objevit v titulcích.

  Nejvíc ze všeho mi ale otravuje, když se nějaká skupina sama prohlásí za mluvčí všech občanů ČR (všech studentů, všech invalidů,...) a potom si něco nárokuje, přičemž ve skutečnosti zaštiťuje názor několika málo lidí. Ale opět, to je klasická ukázka černobílého myšlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodal bych, že data získala skupina TrollSec, nikoliv Anonymous, takže Vaše výpady proti Anonymous jsou zcela zbytečné

   Vymazat
 3. Ale nejsou, nejde mi jen o tuhle konkrétní věc (ok, tady dejme tomu sebral data někdo jiný), ale celkově o postoj a prostředky anonymous a podobných skupin (o kterých se zmiňuju výše)

  OdpovědětVymazat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!