sobota 28. dubna 2012

Strany odstavily své weby, bojí se útoku Anonymous

Internetové stránky ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM nefungují. Strany je raději vyřadily z provozu, protože se bojí útoku skupiny Anonymous, která avizovala narušit fungování webových stránek politických stran v ČR.

ODS a TOP 09 své weby odstavily, ČSSD útok sice neschvaluje, ale spatřuje v něm výraz nespokojenosti s vládou. Nefungovala ani stránka KSČM, web Věcí veřejných se sice pomaleji načítal, ale otevřít ho bylo možné.

Preventivní opatření
"Hnutí Anonymous předem informovalo veřejnost, že chce napadnout stránky politických stran. Útok, který jsme v sobotu zaznamenali, byl natolik silný, že jsme kvůli bezpečnosti naše webové stránky odstavili. Čekáme na další vývoj, který zatím nelze předjímat," řekl novinářům na ideové konferenci strany v Českých Budějovicích místopředseda ODS Jiří Pospíšil.

Správci sítě TOP 09 kvůli přetížení web zablokovali a nastavili oznámení, že stránky nefungují. "O útoku jsme věděli a byli jsme připraveni, situaci monitorujeme," řekla mluvčí strany Alžběta Plívová.

Útok na stránky bude veden metodou DDoS (Distributed Denial of Service). Stejný způsob již Anonymous použili při útocích na weby v minulosti.Anonymous útokem podporují protest proti současnému politickému zřízení, který se uskuteční v Praze a jenž se inspiruje světovým hnutím Occupy. Jeho účastníci po vzoru hnutí založí stanové městečko na Klárově. Výzvu ke kybernetickému útoku na stranické stránky zveřejnila české facebooková stránka Anonymous.

"Podporujeme českou odnož hnutí Occupy při pořádání okupace, a proto se dne 28.dubna 2012 připojíme ke kybernetickému protestu," napsali aktivisté na internetu. Jejich cílem budou stránky parlamentních politických stran TOP 09, ODS, Věci veřejné, LEV 21, ČSSD a KSČM.

Princip spočívá v přetížení webů nadměrným množstvím požadavků, které stránky natolik zpomalí, že se jeví jako by byly mimo provoz. "Jsme přesvědčeni, že všichni poslanci bez výjimky nesou podíl viny na tom, v jaké situaci se naše země nachází a do jaké zhouby se řítí," napsali aktivisté na svém webu.

Odpůrci současného politického zřízení demonstrují i na Václavském náměstí, kam však zatím dorazilo 100 lidí. Pod sochou svatého Václava si demonstranti, kteří chtějí odpoledne postavit po vzoru zahraničních protestů stanový tábor na Klárově, začali chystat transparenty. například "Svět patří nám všem", "Global revolution" a "Stop ACTA". Několik účastníků protestu má známou masku Anonymous.

Stanový tábor má vzniknout po vzoru světových protestů Okupujte (Occupy) proti ekonomické a sociální nerovnosti. Městečko vyroste na Klárově a lidé zde hodlají trávit příští dny a týdny.

Protesty jsou inspirovány španělským hnutím 15M, známým také jako hnutí Rozhořčených, a americkým hnutím Occupy Wall Street.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/anonymous-napadli-weby-parlamentnich-stran-fzj-/ln_domov.asp?c=A120428_113235_ln_domov_ogo

Žádné komentáře:

Okomentovat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!