středa 4. dubna 2012

Ministr nesplnil slib, protesty proti ACTA pokračují


Praha - 4.4.2012 - tisková zpráva České pirátské strany

Dnes od 16 hodin proběhne další demonstrace proti ACTA. Kontroverzní smlouva míří do evropského parlamentu a český ministr průmyslu a obchodu stále nesplnil své sliby. Piráti se ACTA pokusí zastavit koordinovaným postupem po celé Evropě.

Dnešní shromáždění proti ACTA vyrazí v 16:45 průvodem z Václavského náměstí a skončí v 18 hodin u Evropského zastoupení v Praze v Jungmannově ulici. K protestům se připojuje i Pirátská strana, i když tuto demonstraci nepořádá. Protest osobně podpoří i předseda Pirátů Ivan Bartoš.

O osudu ACTA rozhodne v červnu Evropský parlament. České úřady mezitím utlumily veškerou aktivitu. V reakci na informační žádost Pirátů ministerstvo průmyslu a obchodu napsalo, že žádné posouzení dopadů ACTA na občanská práva nechystá a žádná expertní komise o ACTA taktéž nevznikla.

Ministerstvo navíc potvrdilo spekulace o tom, že část relevantních dokumentů o ACTA je stále v utajení. Jedná se o přípravné dokumenty a další dokumenty, vzniklé během vyjednávání smlouvy, které by pravděpodobně vnesly více světla do budoucí interpretace textu smlouvy.


"Vzhledem k tomu, že ministerstvo průmyslu nechystá ani přislíbený kulatý stůl o ACTA, připravíme jej 10. května sami přímo v ulicích Prahy. Pozveme všechny relevantní politické a odborné skupiny, které mají k ACTA co říci," říká Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů.

"V rámci celosvětové spolupráce chystáme v červnu vlnu demonstrací po celé Evropě. Společný postup budeme probírat mimo jiné na konferenci Pirate Parties International, která proběhne 14. a 15. dubna v Praze." doplňuje Tomáš Vymazal, vedoucí zahraničního odboru Pirátské strany.


Celou zprávu si můžete přečíst zde: http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ministr-nesplnil-slib-protesty-proti-acta-pokracuji

3 komentáře:

  1. ACTA nesmí být přijata, ACTA=nástroj na šikanu a odebrání ústavních práv nás všech. Musíme vyjít do ulic abychom byli slyšet. Uvítal bych koordinační server. Akce nejsou zatím jednotné a jasné. Snaha rozvracečů je abychom nebyli jednotní. Je třeba masivní reklama a taky je nutné najít "osobnosti" které lidé znají a kteří by dokázali oslovit více lidí, kterí o ACTA nic nebo jen málo vědí. Petr

    OdpovědětVymazat
  2. Doporučuji sledovat web Pirátské strany, tam jsou k dispozici odkazy na protesty proti ACTA a je to jaksi koordinováno právě ze strany Pirátů

    OdpovědětVymazat
  3. malo lidi-stale moc malo :-(

    OdpovědětVymazat

!!! Přidávat komentáře můžete jako ANONYMNÍ, nemusíte se přihlašovat či uvádět jakékoliv údaje!!!